شیر برقی و دستی

انواع شیربرقی:

شیر برقی یا Selenoid Valve همان طور که از نام آن واضح است مانند یک شیر، نسبت به باز یا بسته کردن یک مسیر اقدام می کند. در مواقعی پیش می آید که لازم داریم مسیری را همواره بسته نگه داریم و هر وقت بخواهیم آن را باز کنیم که از شیر برقی های دائما بسته(normally close) استفاده می کنیم اما اغلب اوقات اینچنین است که می خواهیم یک مسیر را باز نگه داریم و در مواقع خاصی آن را ببندیم که از شیربرقی های (normally open) استفاده می کنیم مانند سردخانه.

اجزای تشکیل دهنده یک شیر برقی

محل نصب شیر برقی:

در سردخانه اغلب در مسیر رفت (خط مایع)، بعد از ریسیور درایر و قبل از شیر دستی و اواپراتور است. علت بسته شدن شیر برقی در این نقطه این است بعد از خنک شدن اتاقک سردخانه به حد کافی، شیر برقی مسیر را می بندد و باعث می شود فشار گاز در داخل اواپراتور و قسمت ساکشن کمپرسور بسیار پایین بیاید.نقشه یک سردخانه

وظیفه شیر برقی:

یکی از مزایای این کار این است که باعث می شود کنترل کننده فشار، کمپرسور را قطع کند. چرا که حالا دمای اتاقک به اندازه مطلوب ما رسیده ولازم نیست که دیگر کمپرسور کار کند. کار کردن مداوم و بیش از حد کمپرسور، علاوه بر آسیب به کمپرسور، مصرف برق را نیز بالا می برد و صرفه اقتصادی را از پروژه ما دور می کند. در مقاله های بعدی به سایر مزیت های بستن شیربرقی در یک سرد خانه می پردازیم.

انواع شیر برقی و بوبین :

   راه های ارتباطی: 

021-33795518
021-36312871
0912-8051528
sale@ tajhizborudat .ir

logo-samandehi

error:
Call Now Button