تاریخچه دانفوس

گروه صنعتی تجاری دانفوس تولیدکننده تجهیزات و ارائه دهنده خدمات در زمینه های برودتی، تهویه مطبوع، گرمای ساختمان، کنترل کننده های الکتریکی، کمپرسوهای گازی و… می باشد. همچنین این کمپانی در زمینه های انرژی خورشیدی و انرژی بادی فعالیت می نماید.  کمپانی دانفوس نزدیک به 24000 کارمند و نیروی کار در سرار جهان دارد. شعبه مرکزی این برند در شهر نوردبرگ دانمارک می باشد.

پیدایش:

دانفوس در سال 1933 توسط فردی بنام Mads Clausen تاسیس گردید. او در ابتدا نام “Dansk Køleautomatik og Apparatfabrik” برای شرکت خود برگزیده بود که بعدها در سال 1946 به “danfoss” تغییر نام داد. Mads Clausen موسس دانفوس در سال 1905 در مزرعه ای در Nordborg بدنیا آمد. وی در سال 1933 بعد از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی به محل تولد خود برگشت و در اتاق زیر شیروانی خانه پدری شروع به کار نمود. در سال 1940 گسترش کمپانی کامل گشت و نمایندگان دانفوس در بلژیک، نوروژ، فنلاند، اسپانیا، سوئد، هلند و انگلستان شروع به فعالیت نمودند.

سیاست های کاری:

شور و شوق برای راه حل های نوآورانه  در Danfoss از ابتدای اولین اختراع Mads Clausen ریشه دارد. از سوپاپ ترموستاتیک برای سیستم های تبرید تا یکی از اولین ترموستات های رادیاتور در جهان برای تنظیم گرما از اختراعات اولیه دانفوس می باشد.

این شرکت در سال 2002 به معاهده جهانی سازمان ملل که در برگیرنده 9 قانون در زمینه مسئولیت پذیری محیطی-اجتماعی می باشد پیوست. گردش کار این کمپانی در سال 2017 بیشتر از 43.3 بیلیون کرون دانمارک برآورد گشته است. جالب است بدانید دانفوس دارای نمایندگی فروش در 47 کشور و 56 کارخانه در 18 کشور مختلف جهان می باشد.

در سال Mads Clausen بر اثر حمله قلبی در سن 60 سالگی درگذشت. Bitten Clausen همسر وی مدیریت شرکت را به عهده گرفت و راه او را ادامه داد. در حال حاضر Kim Fausing ریاست و مدیریت اجرایی کمپانی را بر عهده دارد.

سکاپ یا دانفوس:

در سال 2010 شرکت هولدینگ آلمانی Aurelius AG بخش کمپرسورهای یخچالی شرکت دانفوس را طبق تفاهمنامه ای در ماه جولای به مالکیت خود درآورد و نام این بخش از کمپانی دانفوس را به  نام سکاپ (Secop GmbH) تغییر داد.

بنا به ادعای خود شرکت، کمپرسورهای سکاپ برای انرژی های پایین و با قدرت کم  تا متوسط  برای کاربری های یخچال و فریزرهای خانگی، یخچال های صنعتی کوچک و سردخانه هایی با ابعاد  کم ساخته می شوند. مقر اصلی سکاپ در شهر فرایبورگ آلمان واقع گشته است. همچنین در کشورهای اسلواکی، چین و اسلونی نیز تولید میگردد و مراکز فروش این کمپانی در سراسر جهان شعبه دارد. در ماه آپریل سال 2017 کمپانی ژاپنی به نام Nidec طی تفاهمنامه ای Secop را به مالکیت خود درآورد.

(منابع: وب سایت دانفوس، ویکی پدیا)

اشتراک گذاری این صفحه :

   راه های ارتباطی: 

021-33795518
021-36312871
0912-8051528
sale@ tajhizborudat .ir

logo-samandehi

error:
Call Now Button