تاریخچه دانفوس

گروه صنعتی تجاری دانفوس تولیدکننده تجهیزات و ارائه دهنده خدمات در زمینه های برودتی، تهویه مطبوع، گرمای ساختمان، کنترل کننده های الکتریکی، کمپرسوهای گازی و… می باشد. همچنین این کمپانی در زمینه های انرژی خورشیدی و انرژی بادی فعالیت می نماید.  کمپانی دانفوس نزدیک به ۲۴۰۰۰ کارمند و نیروی کار در سرار جهان دارد. شعبه مرکزی این برند در شهر نوردبرگ دانمارک می باشد.

پیدایش:

دانفوس در سال ۱۹۳۳ توسط فردی بنام Mads Clausen تاسیس گردید. او در ابتدا نام “Dansk Køleautomatik og Apparatfabrik” برای شرکت خود برگزیده بود که بعدها در سال ۱۹۴۶ به “danfoss” تغییر نام داد. Mads Clausen موسس دانفوس در سال ۱۹۰۵ در مزرعه ای در Nordborg بدنیا آمد. وی در سال ۱۹۳۳ بعد از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی به محل تولد خود برگشت و در اتاق زیر شیروانی خانه پدری شروع به کار نمود. در سال ۱۹۴۰ گسترش کمپانی کامل گشت و نمایندگان دانفوس در بلژیک، نوروژ، فنلاند، اسپانیا، سوئد، هلند و انگلستان شروع به فعالیت نمودند.

سیاست های کاری:

شور و شوق برای راه حل های نوآورانه  در Danfoss از ابتدای اولین اختراع Mads Clausen ریشه دارد. از سوپاپ ترموستاتیک برای سیستم های تبرید تا یکی از اولین ترموستات های رادیاتور در جهان برای تنظیم گرما از اختراعات اولیه دانفوس می باشد.

این شرکت در سال ۲۰۰۲ به معاهده جهانی سازمان ملل که در برگیرنده ۹ قانون در زمینه مسئولیت پذیری محیطی-اجتماعی می باشد پیوست. گردش کار این کمپانی در سال ۲۰۱۷ بیشتر از ۴۳.۳ بیلیون کرون دانمارک برآورد گشته است. جالب است بدانید دانفوس دارای نمایندگی فروش در ۴۷ کشور و ۵۶ کارخانه در ۱۸ کشور مختلف جهان می باشد.

در سال Mads Clausen بر اثر حمله قلبی در سن ۶۰ سالگی درگذشت. Bitten Clausen همسر وی مدیریت شرکت را به عهده گرفت و راه او را ادامه داد. در حال حاضر Kim Fausing ریاست و مدیریت اجرایی کمپانی را بر عهده دارد.

سکاپ یا دانفوس:

در سال ۲۰۱۰ شرکت هولدینگ آلمانی Aurelius AG بخش کمپرسورهای یخچالی شرکت دانفوس را طبق تفاهمنامه ای در ماه جولای به مالکیت خود درآورد و نام این بخش از کمپانی دانفوس را به  نام سکاپ (Secop GmbH) تغییر داد.

بنا به ادعای خود شرکت، کمپرسورهای سکاپ برای انرژی های پایین و با قدرت کم  تا متوسط  برای کاربری های یخچال و فریزرهای خانگی، یخچال های صنعتی کوچک و سردخانه هایی با ابعاد  کم ساخته می شوند. مقر اصلی سکاپ در شهر فرایبورگ آلمان واقع گشته است. همچنین در کشورهای اسلواکی، چین و اسلونی نیز تولید میگردد و مراکز فروش این کمپانی در سراسر جهان شعبه دارد. در ماه آپریل سال ۲۰۱۷ کمپانی ژاپنی به نام Nidec طی تفاهمنامه ای Secop را به مالکیت خود درآورد.

(منابع: وب سایت دانفوس، ویکی پدیا)

   راه های ارتباطی: 

021-33787731
021-36312871
0912-8051528
sale@ tajhizborudat .ir

logo-samandehi

Call Now Button
error: