انواع سرشیلنگی


خون در بدن انسان در مسیرهای مختلفی حرکت میکند و مواد غذایی و اکسیژن را به سلول های مختلف بدن می رساند. شریان ها مسیرهای اصلی و مویرگ ها مسیرهای فرعی گردش خون در بدن ما را تشکیل میدهند. در قسمت های مختلف یک سیستم برودتی یا حرارتی، مایع یا گاز در مسیرهای مختلفی در حرکت هستند. این مسیرها می تواند مسیرهای حرکت اصلی(مانند ورودی و یا خروجی کمپرسور یا مبدل) یا مسیرهای فرعی(مانند ورودی سنسورها یا پرشرسوئیچ ها) باشد.

موارد استفاده از شیلنگ:

در یک سیستم برودتی می توان در موارد مختلفی از شیلنگ به جای لوله استفاده کرد. به عنوان مثال در سیستم های برودتی با ظرفیت پائین مانند وانت های سردخانه دار بسیار دیده می شود که در مسیرهای اصلی مانند ورود و خروج کمپرسور هم از شیلنگ استفاده شده است. همچنین برای نصب نمایشگرفشار(گیج) و یا پرشرسوئیچ به راحتی و به سرعت می توان از شیلنگ استفاده کنیم.

انواع سرشیلنگی:

سرشیلنگی صاف:

ساده ترین نوع اتصال بین شیلنگ و قطعه را برقرار می کند. سرشیلنگی صاف ساختار ساده ای داشته و از یک مهره و سوزن تشکیل شده است. هنگامی از این قطعه استفاده می کنیم که به صورت مستقیم شیلنگ را به قطعه ارتباط دهیم. مانند اتصال شیلنگ به کمپرسور.

سرشیلنگی زانو 90 درجه:

به منظور جلوگیری از خم شدن شیلنگ در مواقعی که شیلنگ و قطعه در یک راستا قرار ندارند این نوع از سرشیلنگی طراحی شده است. خم شدگی شیلنگ دردراز مدت می تواند عمر مفید آن را کاهش داده و باعث پارگی آن شود اتصال پرشرسوئیچ ها به شیلنگ از داخل براکت از جمله موارد استفاده از این سرشیلنگی هاست.

سه راه مهره وسط :

معمولا در مواقعی از سه راهی استفاده می کنیم که بخواهیم از یک خروجی دو انشعاب بگیریم. برای مثال در یک سیستم برودتی زمانی که بخواهیم از “های پرشر” و “های اند لو”به طور همزمان استفاده کنیم، می توانیم از فشار پائین کمپرسور با استفاده از این قطعه 2 خروجی گرفته و به قطعات فوق متصل نماییم.

رابط زانو پیچی:

این مورد از جمله پر استفاده ترین سرشیلنگی هایی است که در بازار وجود دارد.ابتدا محصول ایتالیایی GOMAX وارد کشور شده اما خوشبختانه نمونه ایرانی آن ساخته شده است.

استعلام قیمت و خرید:

اشتراک گذاری این صفحه :


   راه های ارتباطی: 

021-33795518
021-36312871
0912-8051528
sale@ tajhizborudat .ir

logo-samandehi

error:
Call Now Button