فیلتر درایر و سایت گلس

 

عبارت “فیلتر درایر” از ترکیب دو واژه انگلیسی “Filter” به معنای صافی و “Dryer” به معنای خشک کن تشکیل شده است که کاملا بیانگر وظیفه کار این قطعه در سیستم برودتی هستند. رطوبت و ذرات معلق بیش از اندازه در مسیر لوله ها به شکل مایع، بخار و یا ذرات جامد مشکلات زیادی را برای کار کمپرسور و شیر انبساط ایجاد می کند. این مشکلات شامل یخ زدن خطوط خروجی، از بین رفتن تدریجی لوله ها و تجهیزات، از کار افتادن ابزار های کنترل کننده، گرفتگی شیرها و مشکلاتی از این قبیل می باشد. بنابراین اکیدا توصیه می کنیم حتی برای سیستم های برودتی با ظرفیت های پائین نیز از فیلتر درایر استفاده نمائید.

                                                             

”نمایش_ادامه_متن”

                                                           

نکاتی جهت نصب درایر:

  • ورودی و خروجه قطعه: هنگام نصب فیلتر، علامت فلشی که روی بدنه درایر درج شده است جهت نصب درایر و حرکت خط مایع را نشان می دهد.
  • جهت نصب قطعه: نکته مهم دیگر در هنگام نصب فیلتر، عمودی یا افقی نصب کردن آن است. تقریبا 70 درصد درایرها را هم می توان عمودی و هم افقی نصب کرد. فیلتر درایرهایی هم وجود دارند که می بایستی حتما ایستاده نصب شوند. بهتر است هنگام نصب این قطعه کاتالوگ محصول مطالعه شود.

                                                                       

  • باز نکردن درپوش قبل از نصب: مهم ترین نکته که تقریبا همه آن را می دانیم این است که فیلتر درایری که درپوش آن باز شده را به هیچ وجه نباید در مجاورت هوای آزاد قرار داد.
  • باور کنید یک بار مصرف است: این گمان که فیلتر مصرف شده را می توان تمیز کرده و مجددا استفاده کرد اشتباه بوده و به هیچ وجه این کار را توصیه نمی کنیم. چرا که مدت کوتاهی پس از تماس خشک کن با هوا یا آب، رطوبت را جذب کرده و اشباع می شود و دیگر کارایی سابق را ندارد.

     

”نمایش_خلاصه”

 


انواع فیلتر درایر و سایت گلس:

   راه های ارتباطی: 

021-33795518
021-36312871
0912-8051528
sale@ tajhizborudat .ir

logo-samandehi

error:
Call Now Button