کمپرسور کوپلند

(EMERSON) در سال 1980 در شهر سن لوئیس ایالت میزوری، توسط “جان ولزی” تاسیس شد. ولزی که سرباز ارتش در جنگ داخلی بود، ابتدا در شرکت خود اقدام به تولید فن های الکتریکی کرد. پس از مدت کوتاهی امرسون به تنها تولید کننده فن در ایالات متحده تبدیل شد. رفته رفته موتورهای الکتریکی نیز به محصولات امرسون اضافه شدند. این موتورها اغلب برای استفاده در دریل های دستی و یا چرخ خیاطی کاربرد داشتند. با فرا رسیدن جنگ جهانی دوم، ولزی جای خود را به “استوارت سمینگتون” داد. در این دوره به علت نیاز شدید ماشین های نظامی به قطعلت یدکی، کمپانی امرسون اغلب توان خود را به تولید قطعات برای ماشین های جنگی متمرکز کرد. پس از اتمام جنگ به علت درخشش امرسون در این دوره، توجه جدی با این کمپانی شد. محصولات آن بسیار متنوع تر گردید. امروزه برندهای زیادی زیر مجموعه EMERSON هستند که مهم ترین آن ها کوپلند می باشد.

از زیر مجموعه های اصلی شرکت امرسون می توان به  آلکو (برند شیرآلات امرسون)، کوپلند(برند کمپرسورهای روتاری)، دیکسل (تجهیزات کنترل کننده امرسون)، میکروموشن، ای پی ام اشاره کرد که موارد یاد شده تنها بخشی از زیر مجموعه های برودتی این کمپانی را تشکیل می دهند. وجه مشترک تمامی این برندها، دوام و کیفیت بالای محصولات آن هاست اما متاسفانه امروزه محصولات این برند خوشنام را نسبت به گذشته کمتر در بازار مشاهده می کنیم. در این بخش قصد داریم بیشتر به معرفی کمپرسور های کوپلند و ویژگی های آن ها بپردازیم. انواع محصولات کوپلند را دو دسته اصلی تشکیل می دهند که در ادامه مشاهده می نمائید.

انواع کمپرسورهای کوپلند:

کمپرسورهای DWM :

کمپرسورهای کوپلند که نزد برودتکاران با نام DWM یا “دی.وی.ام “شناخته می شوند محصولات قدیمی و پرطرفداری هستند. این کمپرسورهای طوسی رنگ از ظرفیت 1.5 اسب بخار تا ظرفیت های بالاتر 50 اسب بخار تولید شده است . مدل های تک فاز و با ظرفیت پائین کمپرسور های DWM در سردخانه های کوچک ، دستگاه های بستنی ساز و یخساز های صنعتی استفاده می شود. کمپرسور های قوی تر، عمدتا در سردخانه های بزرگ و چیلر های صنعتی نصب می شود.

کمپرسورهای اسکرال:

کمپرسور های اسکرال ، جزو تولیدات اصلی و شاخص کوپلند به حساب می آیند. این محصولات در کنار کمپرسورهای اسکرال برند های: دانفوس ، پاناسونیک و ال جی بخش عمده کمپرسورهای اسکرال موجود در بازار را تشکیل می دهند. سری ZR کمپرسور های اسکرال با گاز برودتی R134a و R407a و سری ZP با گاز برودتی R410a سازگار هستند. این سری مدل های سه فاز و تک فاز و در تناژ و  قدرت های مختلف طراحی و تولید شده اند. اگر چه در اصل این محصولات آمریکایی است اما کمپرسورهای اسکرال کوپلند در تایلند و چین تولید می شوند.

کمپرسور کوپلند سری ZR
کمپرسور های پیستونی:

کمپرسور های پیستونی کوپلند با پیشوند CR مشخص می شوند. این محصولات در ظرفیت های مختلف متناسب با کاربری های متخلف ساخته شده اند. از نظر ظاهر شباهت زیادی به کمپرسور های سری AWR تکامسه و کولترون دارند. عمده این محصولات با گاز R22 سازگار هستند. نمونه های تک فاز و سه فاز این محصولات معمولا در بازار موجود است. عمده کاربری این دستگاه ها چیلر های صنعتی، یخچال های رو باز فروشگاهی و سردخانه های کوچک است . نمونه اصلی این دستگاه ها امریکایی است. اما مدل های چینی ، مکزیکی و هندی در بازار یافت می شوند.

کمپرسور های سری CR کوپلند

انواع کمپرسور کوپلند

   راه های ارتباطی: 

021-33795518
021-36312871
0912-8051528
sale@ tajhizborudat .ir

logo-samandehi

error:
Call Now Button