کمپرسور کوپلند

کمپانی امرسون (EMERSON) در سال ۱۹۸۰ در شهر سن لوئیس واقع در ایالت میزوری آمریکا، توسط آقای جان ولزی تاسیس شد. ولزی که سرباز ارتش در جنگ داخلی بود، ابتدا در شرکت خود اقدام به تولید فن های الکتریکی کرد. پس از مدت کوتاهی امرسون به تنها تولید کننده فن در ایالات متحده تبدیل شد. رفته رفته موتورهای الکتریکی نیز به محصولات امرسون اضافه شدند. این موتورها اغلب برای استفاده در دریل های دستی و یا چرخ خیاطی کاربرد داشتند. با فرا رسیدن جنگ جهانی دوم، ولزی جای خود را به استوارت سمینگتون داد. در این دوره به علت نیاز شدید ماشین های نظامی به قطعلت یدکی، کمپانی امرسون اغلب توان خود را به تولید قطعات برای ماشین های جنگی متمرکز کرد .پس از اتمام جنگ به علت درخشش امرسون در این دوره، توجه جدی با این کمپانی شد و محصولات آن بسیار متنوع تر گردید. امروزه برندهای زیادی زیر مجموعه EMERSON هستند که مهم ترین آن ها کوپلند می باشد.

”نمایش_ادامه_متن”

از زیر مجموعه های اصلی شرکت امرسون می توان به  آلکو (برند شیرآلات امرسون)، کوپلند(برند کمپرسورهای روتاری)، دیکسل (تجهیزات کنترل کننده امرسون)، میکروموشن، ای پی ام اشاره کرد که موارد یاد شده تنها بخشی از زیر مجموعه های برودتی این کمپانی را تشکیل می دهند. وجه مشترک تمامی این برندها، دوام و کیفیت بالای محصولات آن هاست اما متاسفانه امروزه محصولات این برند خوشنام را نسبت به گذشته کمتر در بازار مشاهده می کنیم. در این بخش قصد داریم بیشتر به معرفی کمپرسور های کوپلند و ویژگی های آن ها بپردازیم. انواع محصولات کوپلند را دو دسته اصلی تشکیل می دهند که در ادامه مشاهده می نمائید.

انواع کمپرسورهای کوپلند:

کمپرسورهای DWM :

کمپرسورهای کوپلند که نزد برودتکاران با نام DWM یا “دی.وی.ام “شناخته می شوند محصولات قدیمی و پرطرفداری هستند. این کمپرسورهای طوسی رنگ از ظرفیت ۱.۵ اسب بخار تا ظرفیت های بالاتر ۵۰ اسب بخار تولید شده است . مدل های تک فاز و با ظرفیت پائین کمپرسور های DWM در سردخانه های کوچک ، دستگاه های بستنی ساز و یخساز های صنعتی استفاده می شود. کمپرسور های قوی تر، عمدتا در سردخانه های بزرگ و چیلر های صنعتی نصب می شود.

کمپرسورهای اسکرال:

کمپرسور های اسکرال کوپلند جزو محصولات اصلی و شاخص کوپلند به حساب می آیند. این کمپرسور ها در کنار کمپرسورهای دانفوس ، پاناسونیک و GMCC بخش عمده کمپرسورهای اسکرال موجود در بازار را تشکیل می دهند. این محصولات در مدل های سه فاز و تک فاز و در تناژ و  قدرت های مختلف طراحی و تولید شده اند. اگر چه در اصل این محصولات آمریکایی است اما کمپرسورهای اسکرال کوپلند در تایلند و چین تولید می شوند. سری ZR کمپرسور های اسکرال با گاز برودتی R134a و R407a و سری ZP با گاز برودتی R410a سازگار هستند.

”نمایش_خلاصه”

انواع کمپرسور کوپلند

Call Now Button
error: